Vítejte na našich stránkách

Vítejte na webu Medicus Pilsensis, z. s. - spolku plzeňských mediků. Medicus Pilsensis je skupina tvořená studenty Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy v Praze. Navazuje na aktivity neoficianí skupiny která svojí činnost začala na přelomu roků 2007 a 2008. Pořádáme či spolupořádáme oblíbené studentské akce jako je INFOTOUR, FAKULTNÍ BURZA SKRIPT, MEDICKÁ BEÁNIE, VÁNOČNÍ SOUTĚŽ V BOWLINGU, VEČERNÍ VIZITA ...

____________________________________________

 

AKTUÁLNĚ

____________________________________

 

XXI. Večerní vizita

XX. Večerní vizita

Přijměte naše pozvání na již XX. Večerní vizitu. Tentokrát naše pozvání přijal Doc. MUDr. Jan Beneš, Ph.D.

Konference: Role nemocnic ve 21. století

2. ročník turnaje v LASER GAME

XIX. Večerní vizita

 

XVIII. Večerní vizita

PŮLENÍ MEDIKŮ 2017

Přijďte s letošními čtvrťáky oslavit vstup do druhé poloviny studia medicíny.
Čeká vás nezapomenutelný večer plný zábavy a samozřejmě dobrého pití!

Pojďte s námi oslavit vstup do druhé poloviny studia medicíny.
Poctivě pro Vás připravujeme nezapomenutelný večer plný zábavy a samozřejmě dobrého pití!
 
Více info na FACEBOOKU!

Barometr mezi mediky

Letos probíhá již třetí ročník celostátního výzkumu "Barometr mezi mediky (studenty 4., 5. a 6. ročníku lékařských fakult v České republice)", jehož cílem je zjistit, kam míří studenti po studiu. Dotazník je možné vyplnit do 15. 12. 2017 a naleznete ho ZDE.

XVII. Večerní vizita

24. 10. 2017 od 17:30
Šafránkův pavilon - velká posluchárna
 

Fakultní burza skript

 

Medická Beánie

Infotour

Stejně jako předchozí roky i letos pořádáme před začátkem semestru Infotour pro budoucí prváky. V neděli 1. října v 17:00 začne vše přednáškou ve Velké posluchárně na ŠAFu (o škole, SISu, zkouškách etc.), poté se rozdělíme do skupin a ukážeme vám důležitá místa v Plzni, které se vám budou určitě během studia hodit. Cestu po Plzni tradičně zakončíme ve vysokoškolském klubu Uchu (Bolevecká L1/L2), tak dorazte prváci i starší na mejdan! :-)

Od koleje Heyrovského vyráží doprovod v 16:10, od koleje Bolevecká v 16:40, na ŠAFu buďte okolo 16:50. Všechna místa budou označená.

XVI. Večerní vizita

Fakultní turnaj v LASER GAME

První ročník turnaje v LASER GAME proběhne 7. března 2017. Utkají se mezi sebou čtyřčlenné týmy. Startovné činí 100,-Kč/os. V ceně vstupného je hra o putovní pohár a samozřejmě ani tentokrát se neobejdeme bez hodnotných věcných cen, za které děkujeme především:

  • Laser Game Plzeň
  • Escape Room
  • JIP - jazyková škola
  • Plzeňské želvy
  • PIZZA DOMA
  • Koloseum

Další informace na Facebooku

 

 

 

Vánoční soutěž v bowlingu Vol. 2

V úterý 13. prosince 2016 se celkem 8 týmů (1 z nich tým MePi) utkalo ve druhém ročníku soutěže v bowlingu. Klání bylo vyrovnané, ale nakonec zvítězil tým Strážci nemocnice
Fotografie z akce najdete na našem Facebooku.

 

XIV. Večerní vizita - Co pod mikroskopem nevidíme?

... aneb struny, knihy a jiné zbytečnosti.

Vážení přátelé,
je tu opět další beseda s názvem Večerní Vizita. Tentokráte naše pozvání vřele přijal Doc. MUDr. Mgr. Zbyněk Tonar, Ph.D. z Ústavu histologie a embryologie.

Přijďte si poslechnout vyprávění z jeho života. Dozvíte se, proč si vybral právě histologii a embryologii, čemu dalšímu se věnuje (a můžeme prozradit, že toho opravdu není málo) :). Také by rád řekl pár slov o zajímavých knihách a hudbě, protože citujeme pana docenta: "Jedním z takových přirozených jazyků dorozumění napříč časem i prostorem mezi lidmi je hudba." Kromě toho všeho si pro nás připravil krásné překvapení ve formě hudební vsuvky.

Jelikož si pan docent přednášek užívá až až, moc ocení aktivitu z vaší strany. Bude s vámi velmi rád diskutovat, proto si zvědaci připravte co nejvíce dotazů, bude na ně prostor nejen na konci, ale i během celého večera.

Těšíme se na vás!
Vaše MePi :)

 

MePi - Běžci: Znovuzrození

Už tě nebaví sedět na koleji nebo na bytě u knížek? Chtěl bys poznat nové kamarády a u toho udělat něco pro sebe? MePi - běžci jsou zpátky! Přijď si s námi opět zaběhat! Ve středu 30.11. ve 14:30 jsme si pro všechny malé i velké nadšence do běhání připravili několik soutěží a zábavných akcí. Na závěr jako odměnu pro vás budeme mít teplý svařák. :)

Více informací najdete v události na Facebooku

 

XIII. Večerní Vizita

MEDICI POD LAMPOU

Novinky

Ubytovací stipendium 2015

21.10.2015 11:51
Ubytovací stipendium 2015 Žádosti o stipendium na...

Fakultní burza skript

13.09.2015 14:05
Sháníte skripta nebo poznámky z přednášek? Máte...

INFOTOUR 2015

01.09.2015 12:34
Medicus Pilsensis, z. s. a SSS ČR zvou všechny...
Záznamy: 13 - 15 ze 26
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Nabídka zaměstnání